Навряд чи знайдеться людина, у якої немає жодної пломби. Пломбу встановлюють при поразці зуба карієсом. Для цього спочатку очищають каріозну порожнину від відмерлих і уражених карієсом тканин, після чого наносять на стінки порожнини адгезив і накладають пломбувальний матеріал.
Здавалося б це проста процедура, але вона потребує досвіду та відповідальності. Але навіть за дотримання технології пломбування іноді вилікуваний зуб може почати боліти.
Для того, щоб з’ясувати, чим викликаний біль запломбованого зуба, слід розібратися в її характері. Вона може з’являтися як реакція на холодне і гаряче, бути гострою або ниючою. Біль може виникнути відразу після лікування або через деякий час.
Якщо біль виникає при натисканні, це може означати, що каріозна порожнина була пересушена або недосушена.
Якщо біль має гострий характер, то можливе виникнення пульпіту внаслідок неякісного чищення каріозної порожнини. Адже навіть невеликий частинки ураженої тканини достатньо виникнення пульпіту.
На помилки під час лікування вказує біль, що періодично виникає (наприклад при пережовуванні).
У разі виникнення болю після пломбування найкращим рішенням буде звернутися до стоматолога. Він виявить та усуне причину цього явища. Коли звернутися до стоматолога неможливо, а зубний біль дуже заважає, то слід прийняти знеболювальне і при можливості звернутися в стоматологічну клініку.
Консультація стоматолога у м. Суми проводиться у нащій клініці