Особливості виготовлення керамічних коронок на основі оксиду цирконію

Особливості виготовлення керамічних коронок

 

Величезною перевагою кераміки на основі оксиду цирконію є його міцність, що дозволяє виготовляти навіть каркаси, що складаються з 14 одиниць.

Але обробка такого надміцного матеріалу як оксид цирконію дуже трудомістка і звичайним литтям або пресуванням не проводиться. Обробка оксиду цирконію можлива за допомогою методу CAD/CAM, використовуваного для цих цілей з 1993 року. Суть цього методу можна зрозуміти зі значення абревіатури, а саме скорочення CAD (з англ. Computeraideddesign) вказує на комп’ютерний дизайн, а абревіатура CAM (з англ. Computeraidedmanufacturing) – виготовлення, програмоване комп’ютером. При виготовленні протеза таким методом, керамічний каркас моделюється за допомогою комп’ютерних програм і далі виточується на фрезерному верстаті.

Підготовка до фрезерування може здійснюватися двома методами

1. Фрезерування може проходити вже після випалу заготовки з оксиду цирконію, в так званому агломерованому стані. Особливістю даного методу є те, що для такого фрезерування потрібно дуже потужний верстат і процедура ця займає 2 години часу для однієї одиниці. До того ж при використанні такого методу спостерігається дуже швидкий знос інструментів.

2. При фрезеруванні заготовок “вапняної консистенції” (предгломерірований стан) спочатку проходить процес фрезерування заготовки, а потім вже випал. У цьому випадку час обробки однієї заготовки скорочується до 10 хвилин. Також, застосовуючи цей метод, можна індивідуально фарбувати каркас у той відтінок, який вимагає клінічний випадок.

Складність обробки оксид цирконієвої заготовки таким методом полягає в тому, що необхідно точно передбачити усадку каркаса після обробки його температурою.

На завершення каркас з оксиду цирконію покривається облицювальної керамікою і при правильному виготовленні каркаса, відколи кераміки зводяться до мінімуму.

Використання CAD/CAM технології дозволяє отримувати значення крайового зазору в межах 30 мкм (при нормі 100-300мкм). Це дає більш щільне і правильне прилягання протеза.

Каркас з оксиду цирконію чудово пропускає світло, чого не скажеш про металевий каркас. Звідси і природний, близький до природних зубах вигляд цирконієвої коронки. Завдяки застосуванню цільнокерамічгих коронок стало можливим уникнути деяких естетичних дефектів, таких як, наприклад, металевий сірий край ясен, який з’являється при установці металокерамічних коронок.

Метод фіксації оксид цирконієвого протезу на сьогоднішній день викликає масу суперечок і протиріч. Адгезивна техніка або ж фіксація за допомогою цементу? До цих пір немає однозначної відповіді на це питання, так як є велика кількість аргументів “за” і “проти” на користь кожного методу. Але незалежно від вибору методу фіксації, безметалова кераміка на сьогоднішній день дуже міцний і якісний матеріал, за допомогою якого можна отримати практичні і довговічні протезні конструкції.

Оставить ответ

Ваш почтовый ящик не будет опубликован.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.