Скол металокераміки. Терміновий ремонт

Скол металокераміки

 

Металокерамічні зубні конструкції досить міцні і витримують великі навантаження. Але в стоматологічній практиці часто зустрічаються випадки, коли відбувається скол керамічного шару. Причина цьому найчастіше порушення етапів роботи при виготовленні зубних протезів: а саме невірне визначення оклюзії, робота без лицьової дуги, невірний вибір матеріалу і неправильне препарування зубів. Звичайно, це доставляє багато неприємного клопоту, як пацієнтові, так і лікарю, адже коронки вже стоять, і провести швидку заміну на нову не завжди є можливість. Але є можливість відновити керамічний шар і для цього у стоматологів завжди є спеціальні набори, за допомогою яких ця проблема вирішується за дуже короткий термін.

За допомогою наборів для ремонту металокераміки, скол можна відновити в порожнині рота, не вдаючись до знімання протезної конструкції. Такий набір містить необхідні матеріали та обладнання, за допомогою якого акуратно проводиться ремонт сколу, і протез знову виглядає красиво і цілісно.

Етапи відновлення сколу кераміки.

Скол металокераміки необхідно відновлювати тільки в умовах абсолютної сухості, тому для цих цілей рекомендується застосовувати коффердам.

1. Підготовка металевої поверхні. Ділянка металу, яка оголилася в результаті відколу, обробляється алмазним бором. У результаті цього поверхня металу стає шорсткою, що необхідно для кращого з’єднання металу з шаром кераміки.

2. Підготовка кераміки для відновлення. Поверхня облицювального матеріалу обробляється також алмазним бором і створюється скос по краю, необхідний для міцного з’єднання і більш плавного переходу кольору.

Правильна попередня підготовка металевої і керамічної поверхонь дуже важлива, тому що саме від цього залежить міцність з’єднання з реставраційним матеріалом поверхонь і термін служби такої реставрації.

3. Далі необхідна ретельна очистка поверхонь, підготовлених до реставрації, яка проводиться в абсолютно сухих умовах за допомогою пензлика, яка входить в набір для ремонту сколів.

4. Після цього поверхню кераміки і металу обробляють силаном. Він наноситься тонким шаром і протягом двох хвилин повинен висохнути самостійно.

5. На наступному етапі поверхні покриваються опаковим матеріалом і під впливом галогенової лампи полімеризуються протягом 40 секунд для металевої поверхні і 20 секунд для кераміки. На цьому етапі оброблені поверхні необхідно особливо захищати від забруднень, що забезпечить ретельне з’єднання з реставраційним матеріалом.

6. На заключному етапі відновлення сколу на коронку наноситься композит. У набір входить композит декількох найпоширеніших відтінків і тому є можливість підібрати оптимальний колір для кожного конкретного випадку. Композит наноситься пошарово і кожен шар обов’язково полімеризується.

В завершенні місце відновлення сколу ретельно шліфується до блиску.

На сьогоднішній день процедури реставрації сколу металокераміки зарекомендували себе дуже добре, тому що дають гарантовано високий і довгостроковий результат.

Оставить ответ

Ваш почтовый ящик не будет опубликован.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.