Останнім часом все частіше пацієнтами стоматологічних клінік стають люди, охочі зробити свою посмішку красивою. Все більше людей, які раніше встановлювали металеві коронки, як єдино можливий метод реставрації, зараз міняють їх на сучасні протезні конструкції, які виглядають як натуральні зуби, а не як щось чужорідне.
Для цих цілей зараз використовуються керамічні та металокерамічні коронки. Але висока вартість таких коронок, необхідність неодноразового відвідування стоматолога і лабораторне їх виготовлення, роблять все ж більш кращим використання методу прямої композитної реставрації зубів.
У відновленні коронкової частини зуба дуже велику роль грає колір і прозорість матеріалу, що використовується для реставрації. Тому композитні матеріали поділяють на 5 основних груп, і в основі поділу лежить ступінь непрозорісті матеріалу (опаковость).
Перша група. Сюди відносяться рідкі композити, що мають максимальну опаковость, яка не властива природним зубам. Застосовуються ці композити для зафарбовування флюорозної плями, для маскування металевої основи протеза, а також для відновлення забарвлення тканини зуба, яка була змінена в процесі лікування з використанням барвників.
Друга група. Представлена композитними матеріалами, які за опаковістю мають велику схожість з дентином зуба. Застосовуються в тих випадках, коли необхідно усунути значні ураження тканин зуба і досягти максимально природного кольору такої реставрації.
Третя група. Це композити, які за ступенем непрозорості знаходяться між дентином і емаллю. Композит Валюкс Плюс реставраційної системи ЗМ є представником саме цієї групи.
Четверта група. До цієї групи відносяться емалеві композити, що мають стандартну прозорість. З їх допомогою при реставрації зуба можна отримати природну прозорість емалі зуба.
П’ята група. Композитні матеріали цієї групи мають підвищену прозорість. Ці властивості композитів дозволяють використовувати їх для відновлення ріжучого краю передніх зубів.