Безметалева кераміка перевершила всі очікування

Безметалева кераміка

 

Кераміка – поки єдиний матеріал, який здатний імітувати натуральний зуб. Тому на сьогоднішній день саме кераміка становить основу зубних протезних конструкцій. У стоматології для відновлення втрачених зубів використовується металокераміка, а також безметалева кераміка. Металокераміка, як зрозуміло з назви, складається з металевого каркаса і керамічного облицювання і має як переваги, так і недоліки. Але в цій статті мова піде тільки про безметалову кераміку та зубні протези на її основі.

Безметалева кераміка отримала таке широке застосування в сучасній стоматології завдяки тому, що об’єднує в собі відмінні естетичні та функціональні характеристики. Протези на основі безметаллової кераміки, перш за все, мають прекрасну естетику, оскільки дуже схожі на природні зуби. Це можливо завдяки тому, що даний вид кераміки має схожу з емаллю зуба ступінь заломлення світла, тому виглядає більш природно. Застосування безметаллової кераміки дозволяє уникати потемніння краю ясен, яке спостерігається при протезуванні металокерамікою. Крім цього, безметалова кераміка володіє чудовою біологічної сумісністю з людським організмом, тому не викликає алергічної реакції.

Висока якість конструкцій з безметалової кераміки забезпечується завдяки використанню сучасних систем CAD/CAM, Empress та інших.

До недавнього часу безметалеві коронки вважалися придатними для реставрації тільки передніх зубів, але не для жувальних, оскільки не справлялися з тим величезним навантаженням, яке відчувають бічні зуби при жуванні. Але завдяки сучасним технологіям лиття Empress, технології на основі комп’ютерного моделювання CAD/CAM і шлікерного лиття Wolceram, in-Ceram, безметалеві коронки виходять дуже міцними і надійними. Крім того, дані методи дозволяють виготовляти коронки з максимальною точністю форми і розміру.

CAD/CAM технологія зробила можливим створення не тільки окремих коронок, а й цілих конструкцій, основою яких є каркас з оксиду цирконію або оксиду алюмінію. Раніше великі протезні конструкції мали у своїй основі металевий каркас, так як він надавав потрібну міцність. Сучасна безметалева кераміка має таку ж високу міцністю, але з естетики значно перевершує металокераміку.

Безметалева кераміка може бути на основі діоксиду цирконію, оксиду алюмінію, кераміка з ітрієвим склом в основі і кераміка на основі полімерних сполук (керамери).

Використання безметаллової кераміки показано у випадках реставрації зруйнованих передніх і бічних зубів або необхідності виготовити мостовидний протез, причому протяжність моста може бути різною, а також у разі імплантації.

Серед переваг безметаллової кераміки слід відзначити:

  1. Неперевершена естетика та висока схожість з природними зубами.
  2. Матеріал гіпоалергенний і не чинить ніякого впливу на організм людини.
  3. Відсутність запалення ясен і темної металевою кромки на яснах, властивої металокерамічним конструкціям.
  4. Висока точність виготовлення безметалевих конструкцій забезпечує максимальне прилягання, що дозволяє уникнути розвитку карієсу під коронкою і расцементування.
  5. Керамери (кераміка на основі полімерних сполук) мають високу амортизацію, що значно зменшує тиск, який чиниться на опорні зуби при жуванні.

Не дивлячись на універсальність безметаллової кераміки, на сьогоднішній день все ж є протипоказання для її застосування. Серед них виділяють недостатню висоту природного зуба пацієнта, глибокий прикус, а також неможливість установки мостоподібного протеза, якщо проміжок в зубному ряду більше двох зубів.
Завдяки цілому спектру переваг, безметалева кераміка на сьогоднішній день найпопулярніший матеріал для реставрації зубів і з кожним роком ця популярність тільки росте.

Оставить ответ

Ваш почтовый ящик не будет опубликован.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.