Кераміка на основі оксиду цирконію. Основні переваги

Кераміка на основі оксиду цирконію

 

Запорукою успішного протезування зубів крім професійної роботи стоматолога є і висока якість матеріалів, з яких виготовляється протез. Матеріал повинен володіти високою механічною міцністю, щоб зубний протез витримував високі навантаження і залишався в первинному стані. Особливо це стосується жувальних зубів, а також тих зубів, які служать опорою для мостоподібних протезів. Також дуже важливо, щоб матеріал для протезування зубів був біосумісний і не чинив негативного впливу на організм людини. Ну і, звичайно ж, естетика. Ідеально, якщо матеріал для заміни втраченого природного зуба буде такий же природний і натуральний.

Найбільш точно цим характеристикам відповідає кераміка з діоксиду цирконію. В Європі виготовляти коронки на основі оксиду цирконію почали з 1993 року, і донині це вважається сучасним високоякісним матеріалом. Клінічні дослідження, що проводяться відомими лабораторіями, показали, що коронки з оксиду цирконію абсолютно нешкідливі і гіпоалергенні. При контакті з порожниною рота вони не викликають ніяких змін, чого не можна сказати про золоті сплавах.

Кераміка, яка використовується сьогодні в стоматології, за хімічним складом ділиться на силікатну і полікристалічну кераміку.

Силікатна кераміка – це кераміка з вмістом скляної фази, використовувана для виготовлення вінірів, вкладок і коронок на передні зуби. Такий вид кераміки має невисоку механічну міцність, тому для бічних зубів його застосування неможливе. Однак для фронтальної групи зубів ця кераміка відмінно підходить, насамперед, завдяки тому, що максимально точно передає зовнішній вигляд натуральних зубів.

Полікристалічні структури не містять скло і складаються з чистого оксиду алюмінію або цирконію. Маючи високу міцність, оксид цирконію стає ідеальним матеріалом для реставрації бічних зубів і створення мостовидних протезів, не вимагаючи при цьому жодних додаткових каркасів. Кераміка з діоксиду цирконію стійка до утворення тріщин, завдяки тому, що оксид цирконію може перебувати в різних кристалічних фазах. Так, якщо в кераміці з оксиду цирконію утворилася тріщина, то тетрагональні частинки перетворюються на моноклінні. А оскільки моноклінні частинки більші за розміром і обсяг у структурі займають більший, виникає стискуюче напруга, яка і перешкоджає подальшому збільшенню тріщини.

По своїй міцності до тріщин і зносостійкості кераміка на основі оксиду цирконію значно перевищує інші, використовувані в зубному протезуванні матеріали.

Використання в стоматології протягом останніх 10 років кераміки на основі оксиду цирконію вже показало високий результат. Оксид цирконію на сьогоднішній день вважається універсальним матеріалом, який з успіхом можна використовувати практично у всіх клінічних випадках. Зараз йде активне впровадження кераміки на основі діоксиду цирконію в імплантології для отримання такого ж високого і стабільного результату.

Оставить ответ

Ваш почтовый ящик не будет опубликован.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.