Набряк ясен – явище неприємне, але як правило, при набряку не спостерігається сильних больових відчуттів та дискомфорту.
Але не варто не звертати увагу на набряк ясен, оскільки часто подібний процес свідчить про появу різних серйозних захворювань ротової порожнини. Саме тому у разі набряку необхідно звернутися за допомогою до стоматолога.
Основні причини набряку ясен:
- Пародонтит та гінгівіт
Набрякання ясен поблизу шийки зуба або розтягнутий набряк вздовж межі ясна часто є ознакою загостреного пародонтиту або гінгівіту. При подібних випадках спостерігається не сильний, але ниючий і постійний біль, а також кровоточивість ясен, поява гнійного вогнища та загострення запалення Запущений пародонтит та гінгівіт може призвести до втрати зуба.
- Абсцес чи флюс. При розвитку даних захворювань спостерігається набрякання ясен поблизу зуба на відстані пари сантиметрів від зубної шийки; великий набряк; пульсуючий біль, що посилюється при надкушуванні; висока температура, скупчення гній.
При появі набряку ясна слід звернутися до стоматолога. При набряку необхідно розкрити ясна і видалити гнійні скупчення.
Лікування набряку ясен
Перед лікуванням відтікання необхідно з’ясувати, що викликало цю проблему. При лікуванні гінгівіту необхідно буде видалити зубний камінь та зубний наліт. Також необхідно пройти протизапальну терапію. Вдома слід прополоскати порожнину рота відварами лікарських трав (календула, деревій, ромашка)
При флюсі в першу чергу усуваються запальний процес. Якщо вчасно не провести лікування, то, на жаль, може закінчитися видаленням зуба.