Зубна вкладка або пломба? Як зробити правильний вибір?

Зубна пломба

 

Стоматологічні вкладки – це нове, прогресивне рішення у відновленні зубів.

Незважаючи на свою високу міцність, зуби постійно піддаються дуже сильному навантаженню, що призводить до їх стирання і пошкодження. Іноді пошкодження зуба настільки значні, що лише правильний вибір методу реставрації допоможе зберегти зуб і відтворити його функціональні та естетичні характеристики.

Якщо є сильні пошкодження коронкової частини зуба і порожнину, яку необхідно закрити має значний розмір, а також у разі відсутності стінок зуба, відновлення можливо за допомогою зубної вкладки. Використовувати пломбу в такому разі не можна, так як вона не дасть стабільний і довгостроковий результат.

Зубна вкладка – це протез, за допомогою якого відновлюється анатомія зуба. За зовнішнім виглядом така вкладка мало відрізняється від зуба, так як має схожий колір і структуру.

Для виготовлення стоматологічних вкладок використовують кераміку, металеві сплави і композитні матеріали. Найбільш популярним матеріалом є кераміка, так як вона більш схожа з природним зубом, при цьому володіє високою міцністю.

Між зубної вкладкою і пломбою існує безліч відмінностей і основне з них – це чудовий зовнішній вигляд зубної вкладки. Отримання відмінних естетичних характеристик вкладки можливо завдяки її лабораторному виготовленню, яке грунтується на точному зліпку зубів пацієнта. Крім цього, вкладка ідеально заповнює порожнину зуба і стає з ним єдиним цілим. Пломба ж, спочатку встановлюється, а потім «підганяється» під особливості прикусу пацієнта.

Зубні вкладки використовуються не тільки для відновлення частин зуба, пошкоджених карієсом або втрачених в результаті інших пошкоджень. При установці зубних протезів (як знімних, так і незнімних), а саме для створення опорних елементів для них також застосовують зубні вкладки, які чудово витримують такі сильні навантаження.

Протипоказанням до установки зубних вкладок може бути бруксизм , так званий скрегіт зубами, а також недостатня висота коронкової частини природних зубів.

Якщо ж поразка зуба значне, і залишаються тільки коріння, його можна відновити, використовуючи вкладку в поєднанні зі штифтом. Це додасть зубу особливу міцність.

Встановлюється вкладка за кілька відвідувань стоматолога. Перш за все, необхідна підготовка зуба до установки вкладки і зняття точного зліпка зубів. Потім на основі відбитка в лабораторії виготовляється сама вкладка з урахуванням всіх особливостей прикусу пацієнта. Під час наступного прийому у лікаря, зубна вкладка фіксується на спеціальний цемент і ретельно полірується. При дотриманні всіх необхідних етапів протезування, зуб знову буде виконувати свої функції на 100%.

На сьогоднішній день зубні вкладки отримали широке поширення в стоматології, оскільки дозволяють вирішувати проблеми з відновленням зубів різної складності, при цьому мають високі показники міцності, естетики і зносостійкості.

Оставить ответ

Ваш почтовый ящик не будет опубликован.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.